Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Gry komputerowe – współczesne zagrożenia

20.04.201721:29

Michał

gry (7)Gry komputerowe to współczesna forma rozrywki dla wielu osób – nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Nie wszystkie jednak gry są bezpieczne, dlatego w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej podjęto działania profilaktyczne uświadamiające rodzicom oraz uczniom kwestie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Najpierw dyrekcja i nauczyciele skierowali list do rodziców, w którym zwrócili uwagę na objawy nadmiernego używania gier komputerowych przez dzieci. Pedagodzy opracowali ponadto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z gier komputerowych.

Warto pamiętać, że to właśnie rodzice muszą kontrolować jakość wybieranych gier oraz czas poświęcony przez dzieci na gry. Rodzice powinni również uczyć dzieci, jak korzystać z oferty gier, kształtować u dzieci racjonalne, selektywne i krytyczne podejście do  nich. Przez taką postawę mogą uchronić swoje dzieci  przed  niebezpieczeństwem i zapewnić im prawidłowy rozwój.

Oprócz tego uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści wzięli udział w pogadance zatytułowanej: „Wpływ gier komputerowych na psychikę dzieci i młodzieży”, opracowanej przez Iwonę Czajkowską. Spotkania z uczniami prowadzone były  przez pedagoga szkolnego Anetę Roman i dzielnicowego Dariusza Piotrowskiego.

Natomiast tuż przed samymi świętami wielkanocnymi uczniowie klas pierwszych gimnazjum, pod kierunkiem pań: Anety Roman i Agnieszki Szemplińskiej przygotowali apel pt. „Sąd nad grą komputerową”. Celem tego apelu było przedstawienie argumentów za grami komputerowymi i przeciw nim. Podsumowaniem rozprawy  było stwierdzenie, że jeśli gracz nie zwraca uwagi na oznaczenia dotyczące zawartości gry, nie przestrzega czasu grania –  winna nie jest gra, tylko sam gracz lub jego rodzice.

Dlatego warto pamiętać, że dzieci nie potrzebują elektronicznych zabawek, aby być szczęśliwymi. Najbardziej potrzebują miłości, zrozumienia, życzliwej troski i zainteresowania ze strony dorosłych. I jest to chyba jedyny sposób na uchronienie dziecka przed niekorzystnym wpływem gier komputerowych oraz innych mediów.

gry (1)

gry (2)

gry (3)

gry (4)

gry (5)

gry (6)

gry (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007