Święto Ziemi w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej
13.05.201713:35
Michał
Tradycją Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej jest, że co roku bardzo uroczyście obchodzone są Dni Ziemi. W tym roku uroczyste obchody tego święta zaplanowano tuż po długim weekendzie, 5 maja 2017.
Dzień Ziemi uczczono w szkole apelem pod hasłem „Od dziś wprowadzamy nową modę – oddajemy Ziemi jej urodę”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Nadleśnictwa: Witold Pieniążek – leśniczy Leśnictwa Krzynowłoga Mała, Radosław Serafin – leśniczy Leśnictwa Grabowo wraz z Sylwią Brzozową reprezentującą Nadleśnictwo Przasnysz. Urząd Gminy reprezentowała Beata Kuklińska – Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu. Na uroczystości pojawiła się również Aleksandra Wiśnicka – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Apel przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb, i klasy VI, pod opieką wychowawczyń:
Urszuli Urban, Jadwigi Antczak i Anety Marchewki. Dzieciaki przebrane za leśne skrzaty, przybliżyły i przypomniały najważniejsze zasady ekologiczne ważne do stosowania w codziennym życiu. Dzieci poruszyły też problematykę recyklingu i segregacji odpadów. Zachęcały również wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Młodzi aktorzy zaprezentowali się wspaniale, a dekoracje i kostiumy uatrakcyjniły całą uroczystość, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród widzów.
W trakcie całego miesiąca maja odbywać się będą też Zielone Marsze, podczas których wychowawcy szkoły podstawowej i gimnazjum wraz ze swoimi uczniami zadbają o czystość Krzynowłogi Małej.
Po zakończonym przedstawieniu dokonano też podsumowania konkursu literackiego „Wiersz o oszczędzaniu”. Konkurs został ogłoszony przez opiekun SKO – Anetę Marchewkę. Wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach.
W kategorii klas I–III:
Kategoria kl. IV–VI
Nagrody w konkursie ufundował Bank Spółdzielczy w Chorzelach. Wręczyła je osobiście laureatom konkursu Aleksandra Wiśnicka, prezes chorzelskiego banku.
Na zakończenie dyrekcja szkoły podziękowała gościom za współpracę, a uczniowie wręczyli im samodzielnie wykonane upominki.