Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

W Kadzidłowie i Mikołajkach

04.08.201711:49

Michał

kadzidlowo (1)Choć wakacje już na półmetku, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej wspominają jeszcze czerwcowe wycieczki, które udało się zorganizować dla chętnych i aktywnych.

Jedna z takich wypraw odbyła się 12 czerwca. Dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami i opiekunkami: Urszulą Urban, Anetą Marchewką, Anetą Roman i Elżbietą Chmielińską ruszyły na malownicze Mazury. Po ok. dwugodzinnej jeździe autokarem wszyscy dotarli do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt żyjących w parku jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też dzieci mogły z bliska obserwować zwierzęta, a nawet je głaskać i karmić specjalną karmą. Zarówno zwierzętom, jak i małym turystom sprawiło to ogromną frajdę.

Pani przewodnik opowiadała o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich, ginących takich jak: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Dzieci z wielkim napięciem obserwowały, czy zza drzew wychyli się rodzina wilków. Udało się!

Następnie wycieczka przeniosła się do Mikołajek. Po krótkim pobycie w centrum miasta i obiedzie dzieci wyruszyły w rejs statkiem po jeziorze Mikołajskim i jeziorze Śniardwy. Ale to nie był koniec atrakcji – cała wycieczka odwiedziła także park wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski i skorzystała ze wszystkich atrakcji: brodzików, rwącej rzeczki, sztucznych fal, jacuzzi oraz sauny z przeróżnymi zapachami. I to było udane podsumowanie udanego mazurskiego wypadu.

kadzidlowo (1)

kadzidlowo (2)

kadzidlowo (3)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007