Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Warto ratować bajki!

02.10.201718:14

Michał

Romany teatr (5)W ostatnich dniach września do Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach zawitali aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacji i Animacji „MAGIK” z Białegostoku. Zaproszeni goście przedstawili tutejszej społeczności szkolnej spektakl zatytułowany „Ratujmy krainę baśni”.

Dzieci mogły obejrzeć piękną i pouczającą opowieść o wartości baśni i bajek. Aktorzy opowiedzieli uczniom zabawne, a jednocześnie ciekawe i pouczające historie. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy Jacusia i Telewizorka, czyli bohaterów, którzy nakłaniali wszystkich do gier komputerowych oraz oglądania telewizji i wmawiali, że to o wiele lepsze od czytania książek.

Najważniejszym zadaniem spektaklu było uzmysłowienie wszystkim, jakie wartości mogą płynąć z czytania książek. Jednocześnie aktorzy nakłaniali dzieci do pożytecznego spędzania czasu wolnego i rezygnacji z bezwartościowych, przepełnionych przemocą gier komputerowych oraz programy telewizyjne. Przedstawienie podkreślało ponadto korzyści płynące z obcowania z książką i klasyczną baśnią, które przyczyniają się do tego, że świat staje się bardziej interesujący i wartościowy.

Atutem spektaklu był aktywny kontakt aktorów z uczniami. Dzięki tej sztuce dzieci mogły same się przekonać, że warto jest porzucić klawiaturę i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia. A przecież bez tych ostatnich świat dziecka byłby szary i smutny.

Romany teatr (1)

Romany teatr (2)

Romany teatr (3)

Romany teatr (4)

Romany teatr (5)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007