Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Biskup w szkolnych murach

02.10.201721:07

Michał

biskup (8)Na początku roku szkolnego w murach Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej pojawił się niezwykły gość – ksiądz biskup Mirosław Milewski. Biskup przyszedł do szkoły jako kapłan z błogosławieństwem i modlitwą dla całej społeczności szkolnej na trudne miesiące pracy edukacyjnej.

 

Spotkanie odbyło się 8 września. Tego dnia cała społeczność szkolna czekała na przybycie biskupa, a kiedy ten wszedł do budynku, został przywitany pieśnią „Oto jest dzień”. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym ukazali Krzynowłogę jako piękną, mazowiecką wioskę, gdzie ludzie szanują tradycję i kulturę. Dzieci opowiadały o trudnych dla mieszkańców czasach wojny, o samej szkole, nauczycielach, którzy dają im cenne wskazówki, a siebie ukazali przedstawili jako „fruwające po korytarzach anioły”. Występ uświetniły pieśni w wykonaniu scholi oraz szkolnego zespołu instrumentalnego.

W trakcie spotkania ksiądz biskup otrzymał od uczniów „krzynowłoskiego anioła”, który symbolizował całą społeczność szkolną. Na zakończenie zaś spotkania dyrektor szkoły Małgorzata Budna wyraziła wdzięczność z wizyty duszpasterza i podkreśliła, że ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Członkowie Rady Pedagogicznej nie zapomnieli też o księdzu proboszczu Jacku Wichorowskim. Podkreślili współpracę proboszcza ze szkołą, jego zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia.

Spotkanie z uczniami zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Jego Ekscelencja, żegnany śpiewem i oklaskami, udał się na spotkanie z gronem pedagogicznymi i pracownikami placówki, na którym podziękował za wprowadzenie klimatu życzliwości dla obecności Kościoła w szkole. W miłej atmosferze wyjątkowy Gość wyjaśnił, jakie wartości powinny być celem we współczesnym życiu. Na pożegnanie wręczył wszystkim pamiątkowe obrazki i książkę do biblioteki szkolnej.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna pragną wyrazić wdzięczność rodzicom uczniów naszej szkoły. Dzięki ich pomocy i przejęciu opieki nad dziećmi możliwe było spotkanie z Biskupem nauczycieli i pracowników placówki. Jak zawsze na Państwa można liczyć! Dziękujemy.

biskup (1)

biskup (2)

biskup (3)

biskup (4)

biskup (5)

biskup (6)

biskup (7)

biskup (8)

Biskup (1)

Biskup (2)

Biskup (3)

Biskup (4)

Biskup (5)

Biskup (6)

Biskup (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007