Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Krzynowłoskie Narodowe Czytanie

24.10.201720:11

Michał

czytanie (2)We wrześniu w całym kraju po raz kolejny odbywały się liczne wydarzenia związane z akcją Narodowego Czytania dzieł polskich mistrzów pióra. Jedno z nich zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej.

W tym roku głośno czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Nauczyciel biblioteki szkolnej we współpracy z paniami pracującymi w Bibliotece Gminnej przygotował scenariusz spotkania dla drugich i trzecich klas gimnazjum.

Ta niezwykła lekcja rozpoczęła się od przedstawienia życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że był on nie tylko pisarzem XIX wieku, lecz także m.in. malarzem. Specjalnie przygotowana prezentacja przybliżyła gimnazjalistom niektóre dzieła malarskie artysty.

Aby bliżej zapoznać uczniów z tematyką dramatu, przedstawiono m.in. postacie występujące w utworze oraz ich symbolikę. Głównym punktem zajęć było jednak głośne czytanie wybranych scen z „Wesela” przez dyrektorów szkoły oraz nauczyciela biblioteki, polonistę i historyka. Uczniowie mogli również obejrzeć fragmenty filmu Andrzeja Wajdy i porównać je z treścią dramatu.

Była to niezwykła lekcja języka polskiego i historii, która pomogła poznać bliżej sylwetkę wybitnego polskiego dramaturga i malarza.

Szkoła dziękuje paniom: Ewie Ździarskiej i Agnieszce Siemińskiej z biblioteki gminnej za udział i przygotowanie interesującej dla uczniów prezentacji.

czytanie (1)

czytanie (2)

czytanie (3)

czytanie (4)

czytanie (5)

czytanie (6)

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007