Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pamiętali o Naczelniku

29.10.201721:13

Michał

kosciuszko (3)„O, Kościuszko, piękny wzorze – jak Ojczyznę miłować! W każdej życia swego porze pragniemy cię naśladować” – pod takim hasłem we wtorek, 15 października, w szkole podstawowej w Krzynowłodze Małej uczczono 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Tym razem pod kierunkiem historyków p. Marzeny Ulatowskiej i p. Wojciecha Jaworskiego zaprezentowała się jedna z najmłodszych klas – klasa IV a. Pięć narratorek: Oliwia, Kasia, Paulina, Natalia i Maja przybliżały ważniejsze wydarzenia z życie tego Wielkiego Polaka. Było m.in. o trudnym dzieciństwie, studiach we Francji oraz co najważniejsze – o bohaterskich walkach w obronie naszej Ojczyzny i o niepodległość USA.

Całość przeplatana była krótkimi filmikami, slajdami i fragmentami wierszy w wykonaniu Kasi, Pauliny, Mateusza, Aleksandra, Miłosza i Bartka. Wielkie wrażenie na widzach wywarła scenka z udziałem kosynierów i samego Kościuszki, którzy zaprezentowali się w pięknych strojach z epoki. Nie mogło też zabraknąć sceny, gdy Kościuszko składa uroczystą przysięgę powstańczą na krakowskim rynku.

Owe stroje młodych aktorów tak bardzo się podobały (szczególnie wychowawczyniom najmłodszych klas w szkole) że spektakl powtórzono w piątek, 18 października. Obejrzeli go najmłodsi członkowie szkolnej rodziny.

Dopełnieniem informacji z przedstawienia jest gazetka ścienna o Tadeuszu Kościuszce, która przez dłuższy czas będzie prezentowana na szkolnych korytarzach, by przypominać uczniom postać tego wielkiego Polaka.

kosciuszko (1)

kosciuszko (2)

kosciuszko (3)

kosciuszko (4)

kosciuszko (5)

kosciuszko (6)

kosciuszko (7)

kosciuszko (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007