Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Wczoraj przedszkolaki, dziś pierwszaki”, czyli pasowanie na ucznia w Ulatowie-Adamach

31.10.201719:54

Michał

pasowanie (14)„Ślubuję uroczyście! Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się, być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – tymi słowami uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach przywitali się oficjalnie ze społecznością szkolną.

Uroczyste ślubowanie odbyło się 25 października. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej: Oliwia Czaplicka, Gabriela Smolińska, Wioleta Smolińska oraz Patryk Zaborowski. W tej chwili towarzyszyli im przedstawiciele Gminy Krzynowłoga Mała: wójt Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Smolińska, Radna Gminy Krzynowłoga Mała Hanna Popiołek, cała Rada Pedagogiczna, a także uczniowie starszych klas i rodzice pierwszoklasistów.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od początku września pod okiem swojej wychowawczyni Jolanty Tynieckiej. Dzieci poznały swoje prawa i obowiązki oraz zasady zachowania w szkole. Dużo rozmawiały o tam, jak należy postępować, by być wzorowym uczniem. Wytrwale uczyły się też wierszyków, piosenek, aby zaprezentować się jak najlepiej i udowodnić nauczycielom oraz starszym kolegom i koleżankom, że bez wątpliwości mogą zostać uczniami szkoły.

W część artystyczną zaangażowani byli również uczniowie klasy V i VI (Klaudia Płoska, Roksana Bojaronus, Julia Morawska, Jakub Czaplicki, Zuzanna Smolińska), którzy przygotowali egzamin dla pierwszaków. Wszyscy pierwszoklasiści zdali egzamin na szóstkę, za co otrzymali podarki od uczniowskiej braci: dar przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości, ostrożności i mądrości.

Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała dyrektor Danuta Łubińska. Wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami w postaci książek, dyplomów, długopisów oraz prezentami od przybyłych gości i sponsorów. Na koniec uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek i tort.

Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla uczniów klasy I oraz ich rodziców.

pasowanie (1)

pasowanie (2)

pasowanie (3)

pasowanie (4)

pasowanie (5)

pasowanie (6)

pasowanie (7)

pasowanie (8)

pasowanie (9)

pasowanie (10)

pasowanie (11)

pasowanie (12)

pasowanie (13)

pasowanie (14)

pasowanie (15)

pasowanie (16)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007