Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Przemoc karmi się milczeniem...

05.11.201722:25

Michał

przemoc (3)W piątek, 31 października, w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas IV–VI, które poprowadził dzielnicowy Dariusz Piotrowski. Celem spotkania było przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkole i w życiu rodzinnym.

Policjant przypomniał uczestnikom prelekcji, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, fizyczna oraz słowna. Mundurowy przedstawił i omówił następujące kwestie:

  • prawne konsekwencje agresywnych zachowań uczniów;
  • prawne konsekwencje przemocy domowej;
  • przemoc rówieśniczą z wykorzystaniem Internetu i telefonów komórkowych.

Funkcjonariusz radził, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy. Apelował, aby reagować na wszelkie jej przejawy i angażować się w pomoc pokrzywdzonym. Uświadomił młodym ludziom, że brak reakcji z ich strony, to przyzwolenie na bezprawie. Zachęcał, aby zgłaszać do wychowawców, nauczycieli, czy na policję zaobserwowane przejawy agresji. 

Dzięki temu spotkaniu uczniowie lepiej będą wiedzieć, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole, wśród grupy rówieśniczej oraz że na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

przemoc (1)

przemoc (2)

przemoc (3)

przemoc (4)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007