Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Konkurs o bracie Albercie

08.11.201722:11

Michał

parada (11)Tuż przed dniem Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbył się konkurs poświęcony osobie św. brata Alberta. Inspiracją do tego było ogłoszenie przez Sejm RP i Episkopat roku 2017 – rokiem właśnie tego świętego.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła katechetka Jagienka Cesarek, natomiast sponsorem głównej nagrody był ksiądz proboszcz Jacek Wichorowski. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VI ze szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi życia i działalności świętego.

Na wyróżnienie zasłużyły: Oliwia Morawska i Kinga Białaszek z klasy II a oraz Angelika Wojciechowska z klasy VI b. Na podium znalazły się natomiast kolejno: Patrycja Czajkowska, Julia Tańska i Zuzanna Chmielińska z klasy VI a.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w niezwykłej scenerii. Ostatniego dnia miesiąca w szkole zorganizowano bardzo nietypowy spektakl. Szkolna scena przeistoczyła się w niebo, w którym pojawiła się cała plejada świętych, w tym patron kierowców św.  Krzysztof, polski święty – papież Jana Pawła II czy matka Jezusa. Parada ta była wyrazem czci dla świętych, wiary w ich obcowanie oraz przypomnieniem, że: „To dla mnie i dla ciebie święci orędują w niebie”.

Na scenie pojawił się także bohater konkursu, brat Albert Chmielowski . Z krótkiej scenki i prezentacji uczniowie dowiedzieli się m.in. o jego udziale w powstaniu styczniowym i utracie nogi, jego działalności artystyczno-kulturalnej, wstąpieniu do zakonu i zakładaniu zgromadzeń zakonnych, pomocy najbiedniejszym i zakładaniu przytulisk.

Na koniec – zgodnie z przykładem dawanym przez tego świętego – każda klasa otrzymała bochen chleba, którym mogła podzielić się z innymi i w ten sposób uczyć się, jak nieść pomoc bliźniemu.

Część artystyczną przygotowały: J. Cesarek i A. Urbańska.

parada (1)

parada (2)

parada (3)

parada (4)

parada (5)

parada (6)

parada (7)

parada (8)

parada (9)

parada (10)

parada (11)

parada (12)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007