Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Historyczna wycieczka za miedzę

08.11.201722:35

Michał

Grudusk (2)W październiku uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i klasy II a gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wybrały się na wspólny wyjazd „za miedzę”, do Gruduska, gdzie został zrekonstruowany jeden z najstarszych grodów polskich na Mazowszu.

Pierwszym punktem pobytu w skansenie było obejrzenie wystawy popularnonaukowej z elementami inscenizacji historycznej pod tytułem: „Audiencja u komesa gruduskiego grodu”. Dzięki temu młodzież poznała znaleziska z różnych okresów wykopane w tracie badań archeologicznych lub przypadkowo w Grudusku. Później był czas na zwiedzanie wczesnośredniowiecznych chat: rybaka, kowala i garncarza. Dzięki ciekawym opowieściom pana przewodnika uczestnicy dowiedzieli się, jak wyglądało życie w osadzie.

Ale że nie samą teorią uczeń żyje – każdy chętny mógł spróbować swoich sił w strzelaniu łuku. Tu najlepsze wyniki osiągnął Dominik Smoliński. Po zmaganiach łuczniczych wszyscy zasiedli wokół ogniska, by spożyć wspólny posiłek – w postaci tradycyjnych kiełbasek.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały wychowawczynie: Krystyna Lubańska i Iwona Czajkowska.

Grudusk (1)

Grudusk (2)

Grudusk (3)

Grudusk (4)

Grudusk (5)

Grudusk (6)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007