Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pasowanie na ucznia w Krzynowłodze Małej

12.11.201715:59

Michał

pasowanie (8)W ostatnich dniach października w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W tym doniosłym momencie pierwszakom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście, a także pozostali uczniowie szkoły.

Najmłodsi uczniowie wkroczyli na salę gimnastyczą, gdzie odbywała się uroczystość, w rytm marsza granego przez szkolną orkiestrę. Wprowadziła ich wychowawczyni Urszula Urban, która przygotowała część artystyczną.

Do bajkowej Krainy Szkołolandii pierwszoklasiści przyjmowani byli przez starszych kolegów: Króla Ołówka i jego żonę. Zanim jednak to się stało, trzeba było wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. Królewski gwardzista przedstawił im szereg zadań, czasem niełatwych. Na szczęście dzieci świetnie sobie poradziły zarówno z zadaniami artystycznymi, jak i historycznymi czy związanymi z bezpieczeństwem w szkole i w drodze do niej.

Dzięki temu wszyscy mogli złożyć ślubowanie, które odebrała od nich dyrektor Małgorzata Budna. Po ślubowaniu uczniów przyrzeczenie złożyli także rodzice. Przyrzekali, że będą zawsze uważnie słuchać tego, co mówi ich dziecko, i będą służyć im pomocą.

W końcowej części uroczystości dzieci wysłuchały życzeń i odebrały upominki od wszystkich gości, dyrekcji, wychowawczyni, starszych uczniów oraz rodziców.

Po wykonaniu wspólnych zdjęć pani dyrektor przypomniała, że szkoła uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podkreśliła, jak ważne jest czytanie i zaprosiła na scenę przedstawicieli Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu, którzy akurat tego dnia pojawili się w Krzynowłodze Małej.

W podsumowaniu głos zabrała wychowawczyni pierwszaków Urszula Urban, która podziękowała wszystkim za przybycie, upominki oraz wspaniałą grę orkiestry szkolnej prowadzonej przez Sylwestra Stolarczyka, która uświetniła ten dzień. Na koniec przedstawicielka rodziców Elżbieta Łazicka zaprosiła wszystkich na przygotowany przez nich poczęstunek.

pasowanie (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

pasowanie (2)

pasowanie (3)

pasowanie (4)

pasowanie (5)

pasowanie (6)

pasowanie (7)

pasowanie (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007