Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Rocznica odzyskania niepodległości w Ulatowie-Adamach

26.11.201719:33

Michał

11 listopada (7)W poniedziałek, 13 listopada, w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach zorganizowano tradycyjny apel upamiętniający kolejną, już 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas IV–VI pod kierunkiem nauczycielki historii Magdaleny Morawskiej przypomnieli zebranym uczniom i nauczycielom  wydarzenia  sprzed niemal 100 lat. 11 listopada do dzisiaj jest datą symboliczną, przypominającą o tym, że walka o wolność nie była walką nadaremną.

Dzieci ze szkoły w Ulatowie udowodniły, że choć takie słowa jak wolność czy patriotyzm są ważne – nie zawsze trzeba mówić o nich wzniośle i patetycznie. Wolność – to także szczęście, radość, zabawa. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały przygotowane przez uczniów wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.

Podczas apelu zabrzmiały więc m.in. takie pieśni jak: „Rota” , „Przybyli ułani pod okienko ‘’, „Rozkwitały pąki białych róż „ czy „Pierwsza brygada” . Wszyscy  uczniowie na ten świąteczny dzień ubrani byli na galowo oraz przygotowali kotyliony w narodowych barwach.

Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz jak trudną drogę pokonała, by stać się wolną.

11 listopada (1)

11 listopada (2)

11 listopada (3)

11 listopada (4)

11 listopada (5)

11 listopada (6)

11 listopada (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007