Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Narkotyki i dopalacze = zagrożenie życia!

26.11.201719:45

Michał

rodzice (3)W połowie listopada w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach pojawił się częsty gość w tych murach – dzielnicowy Dariusz Piotrowski . Tym razem funkcjonariusz poprowadził jednak spotkanie nie dla dzieci, lecz dla ich rodziców. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze.   

Po czym rozpoznać, że młody człowiek jest pod wpływem narkotyków? Gdzie szukać pomocy?  Jak wyglądają dopalacze i przedmioty do ich zażywania? To tylko część informacji, które dzielnicowy przedstawił zebranym rodzicom. Dariusz Piotrowski rozmawiał też o zagrożeniach dla zdrowia młodzieży, która sięga po narkotyki i  dopalacze.

W specjalnej prezentacji policjant przedstawił produkty, które są wykorzystywane do produkcji dopalaczy, warunki w jakich są wytwarzane, procedury postępowania oraz konsekwencje prawne z tym związane.

Na potrzeby spotkania dzielnicowy wykorzystał także tzw. walizkę narkotykową, w której znajdowały się substancje wyglądające niemal identycznie, jak różnego rodzaju środki odurzające. Były tam również lufki, fajki, wagi czy młynki do mielenia suszu. Dzięki tym przedmiotom rodzice zyskali informacje, jakie rzeczy znalezione przy dziecku mogą świadczyć o jego kontakcie z narkotykami.

Mundurowy uświadomił dorosłym, że rzeczy służące do zażywania narkotyków często przypominają przedmioty codziennego użytku. Jednocześnie apelował i zachęcał rodziców do  rozmowy ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń.

rodzice (1)

rodzice (2)

rodzice (3)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007