Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Niezwykły wieczór filmowy w Krzynowłodze Małej

26.11.201720:28

Michał

film (4)Szkoła nie zawsze musi kojarzyć się z nudnymi zajęciami czy groźnymi klasówkami. To może być także miejsce rozwijania pasji czy kształtowania innowacyjnego sposobu odbioru kultury. Przecież w dobrej atmosferze i w dobrym towarzystwie można najlepiej się uczyć. I właśnie z takiego założenia wyszli nauczyciele SP w Krzynowłodze Małej, którzy zaproponowali podopiecznym wieczorny maraton filmowy.

Integracyjne spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór, 17 listopada, przyciągnęło do szkoły ok. 70 uczniów z klas VI-VII i gimnazjum. Dorastająca młodzież świetnie się bawiła w zaimprowizowanym kinie przygotowanym w sali gimnastycznej. Ba – było to kino wyjątkowo wygodne: zamiast foteli czy krzeseł wszędzie były porozkładane materace i karimaty. Do tego wielki ekran, popcorn i mnóstwo uśmiechniętych twarzy…

O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, zadbali członkowie rady samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem, Marcinem Sokołem. Opiekę sprawowali wychowawcy i inni chętni nauczyciele.

Projekcja rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała do 22.00. Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu.

Kinomani obejrzeli dwa filmy komediowe. Panowała bardzo przyjazna i wesoła atmosfera, każdy mógł odpocząć w gronie swych przyjaciół. Popcorn przygotowywały na bieżąco nauczycielki. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.

Podsumowania wieczoru dokonali uczestnicy. Oto ich recenzje:

Na wieczorze filmowym panowała bardzo miła atmosfera. Wspaniale spędziłem piątkowy wieczór – Maciek z II a.

Bardzo podobał mi się szczególnie pierwszy film. Chciałabym, żeby takie wieczory były częściej – Karolina z VI b.

Było świetnie, interesujące filmy, czas wolny spędziłam z przyjaciółmi – Patrycja z VI b.

Wieczór filmowy bardzo mi się podobał. Chciałbym, żeby był powtarzany – Sebastian z III b.

Chcę, żeby taki wieczór był co dwa tygodnie – Monika z kl. VII.

Wieczór filmowy był super, szkoda tylko, że nie jest on częściej i nie trwa całą noc – Igor z kl. VI a.

 Bardzo mi się podobało. Chciałabym powtarzać ten wieczór raz w miesiącu – Nina z kl. VII.

Wieczór filmowy jako u nas nowa atrakcja od razu przypadł mi do gustu. Świetny pomysł – Mariusz z II b.

Uważam, że organizując takie spotkania jak właśnie wieczory filmowe, można ciekawie spędzić czas, w inny sposób niż zwykle to robimy. Jest to również okazja do integracji, ponieważ kiedy robimy coś razem w większym gronie na pewno lepiej się poznajemy. Warto wprowadzać nowe pomysły – Kuba z II b.

Uważam, że takie wieczory filmowe warto organizować w naszej szkole, ponieważ służą one integracji uczniów i nauczycieli oraz można miło spędzić czas w gronie przyjaciół. Liczę na kolejny taki filmowy wieczór – Kasia.

Według nas, wieczór filmowy, który niedawno odbył się w naszej szkole był bardzo dobrym pomysłem. W licznym gronie, a zarazem w miłej atmosferze obejrzeliśmy świetne filmy. Takie spotkania, podczas których można się odprężyć i uciec od codziennej nauki i obowiązków powinny częściej odbywać się w naszej szkole – Monika i Patrycja z IIb.

Także według nauczycieli taki wieczór filmowy przyniósł wiele korzyści. Była to dobra okazja do żywego kontaktu z uczniami, a także między uczniami – bez używania telefonu, Facebooka czy komunikatorów typu snapchat.

Ponieważ pomysł się spodobał, planowany jest także wieczór filmowy dla młodszych uczniów.

film (1)

film (2)

film (3)

film (4)

film (5)

film (6)

film (7)

film (8)

film (9)

film (10)

film (11)

film (13)

film (14)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007