Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Jesienny Bal Owoców i Warzyw

03.12.201721:34

Michał

owoce (7)W ostatniej dekadzie listopada w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbył się Jesienny Bal Owoców i Warzyw – w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas I-V wraz z oddziałem przedszkolnym.

Organizatorami balu byli wychowawcy wszystkich klas. Impreza rozpoczęła się od prezentacji strojów – po krótkiej lustracji okazało się, że na sali przebywa najwięcej jabłek, gruszek, marchewek – choć niemal każdy strój był przygotowany nieco inną techniką. Dzieci wykazały się jednak dużą inwencją, gdyż wśród uczestników balu można było znaleźć moc rozmaitych przebrań. Borówki, cytryny, brokuły, truskawki, rzodkiewki, winogrona, a nawet arbuz, ananas i dynia.

owoce (1)

owoce (3)

owoce (4)

owoce (5)

W imprezowy nastrój wszystkich wprowadziły śpiewane przez dzieci piosenki, w tym doskonale znane przez różne pokolenia „Witaminki, witaminki”, „Jagódki” czy „Ogórek, ogórek”. Szczególną atrakcją dla dzieci okazały się konkursy: „Wędrująca dynia”, „Zagadki owocowo warzywne” i „Rozpoznawanie owoców i warzyw przy użyciu zmysłu smaku”, w których dzieci mogły spróbować swoich sił. Były pląsy w kółeczkach i pociąg owocowo- warzywny. Wszyscy wesoło się bawili. Na koniec balu wszyscy uczniowie dostali mały upominek w postaci zdrowej przekąski.

owoce (6)

owoce (7)

owoce (8)

owoce (9)

Celem programu „Warzywa i owoce w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków w szkole jak i w domu. Po takim balu nikt nie może mieć wątpliwości, że dzieci ze szkoły w Romanach-Seborach bardzo lubią owoce i warzywa.

owoce (11)

owoce (12)

owoce (13)

owoce (14)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007