Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Telewizyjna wycieczka

16.12.201719:30

Michał

wycieczka (4)Choć młodzież często twierdzi, że w Warszawie widziała już absolutnie wszystko, uczniowie z klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej postanowili sprawdzić, czy to prawda. Dlatego 29 listopada wyruszyli na jednodniową wycieczkę do stolicy.

Pierwszą atrakcją, która na nich czekała, było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Miniatur – dziesięciu ekspozycji przedstawiających budynki z XVIII i XIX wieku, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Te ekspozycje cieszące oko zwiedzających zostały wykonane w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów architektonicznych. Uczniowie chętnie fotografowali się na tle miniaturowych budynków, takich jak Pałac Saski, Pałac Kronenberga, Pałac Lubomirskich czy Teatr Letni w Ogrodzie Saskim. Na koniec mogli obejrzeć zdjęcia o życiu w dawnej Warszawie w wymiarze 3D.

Następnym punktem wycieczki była Telewizja Polska przy ul. Woronicza. Najpierw dzieci udały się do studia nr 5, w którym realizowane są relacje z różnych wydarzeń sportowych. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przygotowujących dla nas codzienne wiadomości sportowe. Uczestnicy wycieczki mogli usiąść za pulpitem realizatora dźwięku czy reżysera programu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w studiach, w których prowadzone są programy „Pytanie na śniadanie”, „Dzień dobry Polsko” czy nagrywana jest audycja zatytułowana „Domisie”. Ponadto dzieci miały możliwość zwiedzenia Muzeum Telewizji Polskiej, gdzie zobaczyły najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie czy legendarne postacie z bajek i programów dla dzieci (Kulfon, Jacek i Agatka itp.)

Na koniec czekała na wszystkich słodka niespodzianka, czyli wizyta w pijalni czekolady firmy Wedel. Tu uczniowie zostali zapoznani z historią powstania najstarszej fabryki czekolady w Polsce, założonej przez Karola Wedla w 1851 roku. Oprócz ciekawostek historycznych uczniowie dowiedzieli się, jakie są rodzaje czekolady i jak je rozpoznawać. Nie obyło się bez degustacji pysznej, ciepłej czekolady i słodkich upominków dla każdego. Na zakończenie wizyty każdy z uczestników dostał w prezencie czekoladową bombkę, którą mógł własnoręcznie przyozdobić.

I jak tu wierzyć, że w Warszawie nie można znaleźć niczego nowego?

wycieczka (1)

wycieczka (2)

wycieczka (3)

wycieczka (4)

wycieczka (5)

wycieczka (6)

wycieczka (7)

wycieczka (9)

wycieczka (10)

wycieczka (11)

wycieczka (12)

wycieczka (13)

wycieczka (14)

wycieczka (15)

wycieczka (16)

wycieczka (17)

wycieczka (18)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007