Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Opatrunek na ratunek”

17.12.201712:49

Michał

akcja (2)Tak nazywa się akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, której celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Po raz pierwszy w tej akcji wzięła udział także Szkoła Podstawowa z Krzynowłogi Małej.

W misyjnych placówkach medycznych każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Bywa, że nawet płótno, którym w Polsce wolontariusze obszywają paczki, jest darte na bandaże, a zużyte opatrunki są prane i suszone na słońcu, aby ponownie opatrzyć nimi rany.

Aby więc wesprzeć wszystkie działania misjonarzy, co roku Fundacja „Redemptoris Missio” organizuje zbiórki pieniężne mające pomóc w niesieniu pomocy potrzebującym. Z zaproszenia do współpracy skorzystała w tym roku także szkoła z Krzynowłogi Małej. Koordynacją akcji szkolnej zajęła się RSU pod opieką pani Agnieszki Urbańskiej. Uczniowie przez dwa tygodnie zbierali wszelkiego rodzaju opatrunki, bandaże, gazy, plastry, strzykawki oraz jednorazowe rękawiczki. Zebrane opatrunki zostały przesłane do fundacji.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i udowodnili, że: „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

akcja (1)

akcja (2)

akcja (3)

akcja (4)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007