Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Grudniowe pomaganie

20.12.201721:08

Michał

akcje (2)Grudzień to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej również ulegli tej świątecznej atmosferze i postanowili przekazać „promyk słońca” potrzebującym, chorym i  samotnym – przez organizację akcji charytatywnych.

Przedświąteczne akcje miały na celu uczyć dzieci i młodzież, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby i warto mu podarować pomoc, która tak naprawdę wiele nie kosztuje. Pierwsze działanie, w które bardzo chętnie zaangażowali się uczniowie i nauczyciele, nosiło tytuł „Maluchom radość dajmy i z serca pomagajmy”. Było ono skierowane do dzieci przebywających na oddziale dziecięcym przasnyskiego szpitala. W ramach akcji w szkole odbyła się zbiórka książeczek, kolorowanek, gier dydaktycznych, układanek, które 5 grudnia zostały  przekazane na świetlicę oddziału dziecięcego. Delegacja nauczycieli i uczniów została bardzo miło przyjęta ze strony lekarzy, pielęgniarki oddziałowej, dzieci i rodziców, którzy z głębi serca podziękowali za podarunki.

Kolejna akcja charytatywna pod hasłem „Wielkie serca mamy, ludziom starszym pomagamy” była skierowana do osób starszych, samotnych, którzy potrzebują wsparcia w postaci odwiedzin, rozmowy. 11 i 12 grudnia uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili seniorów w miejscowości Krzynowłoga Mała. Młodzież umiliła osobom starszym czas rozmową, ciepłym słowem, a także obdarowała ich stroikami świątecznymi i pierniczkami. W oczach odwiedzanych, a także odwiedzających pojawiły się łzy i to jest chyba najlepsze podsumowanie tego, że akcja miała sens i przyniosła wszystkim radość.

Dzięki udziałowi w akcjach charytatywnych uczniowie uwrażliwili się na cierpienie i krzywdę innych. Zrozumieli, że empatia i niesienie pomocy potrzebującym dają wymierne korzyści w postaci chociażby uśmiechu i prostego słowa „dziękuję”, które dają pomagającym niesamowitą radość i są zachętą do nowych działań.

Akcje charytatywne koordynowały nauczycielki: Aneta Roman, Agnieszka Szemplińska, Joanna Wawszczak.

akcje (1)

akcje (2)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007