Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Oby ludzkość przyjęła przesłanie pokoju, jakie niesie Boże Narodzenie”

04.01.201822:25

Michał

1Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w przeddzień przerwy świątecznej uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wystawili spektakl bożonarodzeniowy pod hasłem: „Oby ludzkość przyjęła przesłanie pokoju, jakie niesie Boże Narodzenie”

Oprócz społeczności szkolnej na Wigilii nie zabrakło gości, którzy przez cały rok współpracowali z placówką. Na spotkanie przybyli: wójt Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski, sekretarz Anna Leśnik, skarbnik Marzena Zając oraz pracownicy Urzędu Gminy: Sylwia Ziółkowska, Renata Wiśniewska, Paweł Mostowy. Obecni byli także: Ksiądz Proboszcz Jacek Wichorowski, Ksiądz Jan Szewczuk, dzielnicowy gminy Dariusz Piotrowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Przasnysz Ewa Bartoszewska, prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kuklińska oraz emerytowani pracownicy szkoły i rodzice uczniów .

Na tle malowniczej dekoracji  pojawili się wspaniali aktorzy, którzy wcielili się w role aniołów próbujących skłonić ludzkość do refleksji nad właściwym przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia. W spektaklu nie zabrakło nawiązania do tradycji.  Pojawili się: Maryja, Józef i Dzieciątko, którzy byli symbolem zatrzymania się i zastanowienia nad własnym życiem. Święta Rodzina bolała nad cierpieniami świata i dlatego zwróciła się o pomoc do przedstawicieli państw i kontynentów, aby zaprzestali wojen, by na świecie zapanowała miłość.

Spektakl wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd świątecznych przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Małgorzata Budna, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście.

Organizatorami szkolnej wigilii byli nauczyciele: Iwona Czajkowska, Jagienka Cesarek, Joanna Wawszczak, Sylwester Stolarczyk.

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007