Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Kolędnicy z Krzynowłogi w Płocku

26.01.201819:53

Michał

kolednicy (1)Prawie pół tysiąca małych kolędników z całej diecezji przyjechało do Płocka na swoje doroczne spotkanie, które odbyło się 10 stycznia w katedrze płockiej. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej.

Styczniowe spotkanie było czasem podsumowania świątecznej akcji prowadzonej przez kolędników z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w swoich parafiach. Tym razem członkowie ognisk PDMD zbierali pieniądze dla dzieci w Syrii, które ucierpiały w wyniku konfliktów zbrojnych i w Libanie, dokąd schroniło się prawie półtora miliona uchodźców. Stąd niektórzy z młodych diecezjan, poza typowymi strojami kolędniczymi, mieli ubiory nawiązujące do kultury tamtych krajów.

- Razem chcemy dziękować Bogu za trud wszystkich misjonarzy, którzy zostawiają swój kraj, podejmując wysiłek i niebezpieczeństwa, aby spotkać Boga w ludziach cierpiących i opuszczonych na krańcach świata – mówili mali kolędnicy podczas mszy świętej w płockiej katedrze.

Ksiądz Grzegorz Mierzejewski, odpowiedzialny w diecezji za duszpasterstwo misyjne i były misjonarz w Peru, wspomniał o ważnych akcjach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, m.in. o inicjatywie „dzieci komunijne – dzieciom na misjach” w okresie tzw. białego tygodnia. Wszystkim uczestnikom tego spotkania dziękował Biskup Mirosław Milewski, który przewodniczył mszy świętej.

Po mszy świętej odbył się przemarsz kolędników ulicą Tumską. Specjalną atrakcją przygotowaną dla wszystkich uczestników był spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Później na uczestników czekał jeszcze gorący poczęstunek oraz słodycze.

Parafię Krzynowłoga Mała na zlocie reprezentowało 35 małych misjonarzy wraz z opiekunkami: Joanną Wawszczak, Iwoną Czajkowską i Jagienką Cesarek. Sponsorem tego wyjazdu był Ksiądz Proboszcz Jacek Wichorowski, któremu bardzo dziękujemy.

kolednicy (1)

kolednicy (2)

kolednicy (3)

kolednicy (4)

kolednicy (5)

kolednicy (6)

kolednicy (7)

kolednicy (8)

kolednicy (9)

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007