Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Występ w przasnyskim przeglądzie jasełek

28.01.201821:30

Michał

jasla (1)W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie Szkoły Podstawowej z Krzynowłogi Małej wzięli udział w VI Miejsko-Powiatowym Przeglądzie Jasełek, który miał miejce w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Grupa szkolnych aktorów była bardzo pokaźna – liczyła łącznie trzydzieścioro siedmioro uczniów. Pieczę nad występem sprawowali nauczyciele: Joanna Wawszczak, Iwona Czajkowska, Jagienka Cesarek i Sylwester Stolarczyk. Z kolei w jury zasiedli: Krzysztof Gadomski, Maria Kowalska oraz Tomasz Osowski.

Oprócz przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz Językowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Przasnyszu. W sumie na scenie pojawiło się około 100 uczestników przeglądu. Każda z placówek oświatowych zaprezentowała przedstawienie teatralne nawiązujące do narodzenia  Jezusa Chrystusa poruszając w nich wiele wartości.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia – nie udało się bowiem podzielić spektakli jasełkowych według kategorii wiekowych. W każdej grupie byli uczniowie w różnym wieku. Dlatego też ostatecznie wszystkim przyznano I miejsca, co okazało się najsprawiedliwsze.

Dzieci z Krzynowłogi Małej zachwyciły jury strojami, śpiewem, talentem aktorskim, umiejętnym pogodzeniem historii narodzin Jezusa ze współczesnością. Na uwagę zasłużył akompaniament muzyczny, który na żywo wykonywał pan Sylwester Stolarczyk. Zdziwienie jury wywołała liczba uczestników spektaklu, którzy zastanawiali się, w jaki sposób nauczyciele przygotowujący przedstawienie zdołali zapanować nad młodymi aktorami, jednocześnie dogrywając każdy szczegół.

Udział w przeglądzie jasełkowym był wspaniałym doświadczeniem dla uczniów, którzy mogli zaprezentować się w powiecie, a ich występ i praca włożona w przygotowanie jasełek zostały zauważone i docenione.

jasla (1)

jasla (2)

jasla (3)

jasla (4)

jasla (5)

jasla (6)

jasla (7)

jasla (8)

jasla (9)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007