Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Uczniowska wyprawa – naukowa i finansowa

18.02.201822:14

Michał

Co dzisiaj rządzi światem? Wiedza i pieniądze – ktoś powie. Aby sprawdzić prawdziwość tej tezy, uczniowie kilku klas Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wybrali się 13 lutego do stolicy. Celem wyjazdu było zwiedzanie „królestwa eksperymentów” z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych, czyli Centrum Nauki Kopernik, a także siedziby Narodowego Banku Polskiego.stolica (5)

Nauki ścisłe królują dzisiaj w panteonie wiedzy, stąd ich poznawanie jest niezwykle ważne nawet dla młodych ludzi. Najlepiej zaś podawać to w ciekawej formie – tak jak w Koperniku. Ta interaktywna wystawa, na której znajduje się ponad 400 eksponatów, obejmuje różne galerie tematyczne oraz Teatr Robotyczny, Wysokich Napięć i Planetarium.

Na stanowiskach doświadczalnych młodzież nie mogła się nudzić, ponieważ samodzielnie brała udział w eksperymentowaniu i wyjaśnianiu zjawisk fizycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa wystawa czasowa – „Powietrze – więcej niż nic”. Natomiast w Teatrze Robotycznym czekał na wszystkich pokaz i udział w warsztatach dotyczących tajników aerodynamiki, czyli zjawisk związanych z ruchami gazów.

Drugim punktem naszej wyprawy było Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim. A w nim fascynująca podróż w czasie i przestrzeni do najważniejszych miejsc związanych z historią pieniądza. Trasa zwiedzania obejmowała cztery sale wystawowe.

Uczestnicy wyprawy mogli stać się świadkami narodzin monety i banknotu, wejść do skarbca, czyli sali marzeń każdej osoby odwiedzającej NBP i wziąć do ręki sztabę złota. Uczniowie mogli uczestniczyć także w niecodziennej lekcji pod tytułem „Był sobie pieniądz”.

Faktem jednak jest to, że placówka z Krzynowłogi coś o obrocie pieniężnym wie. Wszystko to dzięki współpracy z Limes Bankiem Spółdzielczym w Chorzelach – efektem tego jest uczestnictwo szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjnym Bakcyl zainicjonowanym przez Warszawski Instytut Bankowości. Od kilku miesięcy wolontariusze Limes Banku przeprowadzają zajęcia, podczas których przekazują młodzieży podstawowe zasady dobrego zarządzania swoimi finansami i oszczędzania.

„Zarażeni” Bakcylem – uczniowie i nauczyciele postanowili szerzej zgłębić tajniki bankowości, odwiedzając NBP w Warszawie. Na pewno zdobyte informacje podniosą poziom naszej wiedzy finansowej i ekonomicznej.

Wyjazd odbył się pod opieką nauczycieli: Aliny Kobylińskiej, Edyty Ujazdowskiej i Włodzimierza Rudzińskiego.

stolica (1)

stolica (1)

stolica (2)

stolica (3)

stolica (4)

stolica (5)

stolica (6)

stolica (7)

stolica (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007