Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Bezpieczeństwo ważna sprawa – a Internet to nie zawsze zabawa

25.02.201822:05

Michał

internet (3)Przynosi tyleż pożytku, ile zagrożeń. Jedno jest pewne: dzisiaj trudno jest się bez niego obejść. Dlatego lepiej go oswajać niż potem ponosić przykre konsekwencje nieznajomości zagrożeń w jego stosowaniu. O czym mowa? O Internecie oczywiście.

Ponieważ zaś na negatywne zjawiska w sieci szczególnie narażone są najmłodsze pokolenia, szkoły przykładają dużą wagę do krzewienia wiedzy na temat niebezpieczeństw w sieci www. Stąd w wielu placówkach, w tym w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej, odbywa się rokrocznie się Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku przygotowania do tego wydarzenia zainicjowano dużo wcześniej. Najpierw we wszystkich klasach odbyły się zajęcia uświadamiające młodym ludziom zagrożenia płynące z sieci. Następnie były spotkania z policjantem, na których były omawiane m.in. konsekwencje prawne niewłaściwego użytkowania internetu. Ukoronowaniem tych działań był apel profilaktyczny pt. „Bezpieczeństwo ważna sprawa…”, zorganizowany 12 lutego. W jego trakcie uczniowie prezentowali owoce swojej pracy związane z bezpiecznym internetem.

Dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców wykonały plakaty przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Z kolei uczniowie klas IV-VI wykazali się ogromnym talentem literackim i zaprezentowali własne utwory podkreślające rolę internetu w życiu młodego człowieka. Ich starsi koledzy z dużym zaangażowaniem natomiast realizowali swoje pomysły plastyczne, których efektem były wartościowe komiksy przedstawiające zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu okazał się dla uczniów ważnym i wartościowym dniem, dzięki któremu – na co wszyscy mają nadzieję – podniosła się świadomość zagrożeń płynących ze stron www.

Koordynatorkami całego projektu były panie: A. Roman i A. Szemplińska.

internet (1)

internet (2)

internet (3)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007