Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dni Bezpiecznego Internetu w Ulatowie-Adamach

28.02.201819:32

Michał

internet (7)Podobnie jak w latach ubiegłych Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach przystąpiła do projektu propagującego bezpieczne korzystanie ze stron www. Stąd w lutym placówka zorganizowała u siebie Dni Bezpiecznego Internetu 2018.

W tym roku wydarzenie to obchodzone jest pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Od pewnego czasu można bowiem zaobserwować liczne przypadki łamania zasad współżycia społecznego w wirtualnym świecie. Tymczasem brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Tymczasem szacunek jest niezmiernie ważny – nie tylko w odniesieniu do świata innych ludzi, lecz także do własnej osoby.

W ramach Dni Bezpiecznego Internetu w Ulatowie-Adamach zostały zrealizowane:

  • kampania informacyjna dla rodziców uczniów tutejszej szkoły;
  • ankiety wśród uczniów i rodziców na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,
  • cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów.

Uczniowie różnych klas zostali zapoznani z tematem dzięki przygotowanym materiałom edukacyjnym na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Odbyły się także projekcje filmów profilaktycznych. Klasy I–III obejrzały film pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”, natomiast klasy IV–VI – film pt. „Zaplątani w sieć”. Starsi uczniowie przestudiowali także prezentację multimedialną wyjaśniające podstawowe zasady bezpieczeństwa w korzystaniu z sieci www.

W szkole pojawił się ponadto kącik edukacyjny, zawierający informacje i wskazówki, jak bezpiecznie surfować w sieci. Wreszcie uczniowie klas IV–VI wzięli udział w konkursie plastycznym na temat: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce: Julia Radomska i Małgorzata Smolińska (kl. IV)
  • II miejsce: Oliwia Bojaronus, Joanna Smolińska, Zuzanna Smolińska i Mateusz Pac (kl. V),
  • III miejsce (ex aequo): Patrycja Bojaronus i Marta Czaplicka (kl. IV); Roksana Bojaronus, Julia Morawska, Klaudia Płoska (kl. VI).

Prezentacja nagrodzonych prac konkursowych i rozdanie dyplomów odbyło się na apelu szkolnym, który odbył się 21 lutego.

Za przeprowadzenie obchodów Dni Bezpiecznego Internetu odpowiedzialne były: Aneta Roman – pedagog szkolny i Joanna Gazda – nauczyciel zajęć komputerowych i informatyki.

W tych dniach szkoła chciała wszystkim przypomnieć to, że wzajemne relacje i komunikacja przez Internet tylko wtedy będą dobre i pozytywne, gdy będą oparte na szacunku do świata i samego siebie.

internet (1)

internet (4)

internet (3)

internet (5)

internet (6)

internet (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007