Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pamięć o Niezłomnych trwa

12.03.201821:34

Michał

a1Ponieważ 1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej zorganizowano cykl wydarzeń upamiętniających tragiczną historię oddziałów walczących o wolną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.

Na prośbę nauczycieli historii, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, tym roku chyba wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli przystrojeni w patriotyczne emblematy. Były patriotyczne bluzy, koszulki, biało-czerwone chusty, znaczki Polski Walczącej, Żołnierzy Wyklętych oraz kotyliony.

W tym roku historycy: Marzena Ulatowska i Wojciech Jaworski przygotowali grę szkolną, opartą na biografii „INKI” – Danuty Siedzikówny. Uczniowie obejrzeli fragmenty filmów, a następnie wzięli udział w grze, która składała się z 11 zadań teoretycznych i praktycznych. Grę prowadzili uczniowie klas trzecich gimnazjum: Anita i Kuba oraz Daria, która całość sfotografowała.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy gimnazjalne oraz 2 klasy VI i VII szkoły podstawowej reprezentowane przez 3-osobowe zespoły. Zadania teoretyczne dotyczyły życia oraz rodziny „Inki”, a praktyczne – zasad udzielania pierwszej pomocy. „Inka” była przecież w swoim oddziale sanitariuszką... Ciekawym, ale i jak się okazało najtrudniejszym zadaniem dla wszystkich zespołów, było złożenie papierowej czapki wojskowej zgodnie z załączonym schematem.

Każde zadanie było punktowane, a w przypadku trudności zespół mógł skorzystać z pomocy swoich kolegów z klasy i wychowawców. Zaangażowanie było duże i do końca walczono o punkty.

Ostatecznie 1. miejsce zdobyła klasa III b – 54 pkt. Drugą lokatę zajęła klasa II b (52 pkt), a trzecie – VI a (50 pkt).

Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali wspaniałe numizmaty z popiersiem Danuty Siedzikówny, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

a1

a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

A9

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007