Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Ratujemy i uczymy ratować”

23.03.201823:23

Michał

ratujemy (1)O tym, jak ważna jest pierwsza pomoc, nie trzeba zapewne przekonywać żadnego ucznia. Ale jak to czynić skutecznie – tego warto uczyć się wciąż od nowa. Z takiego założenia wyszli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, którzy zaprosili do siebie ratowników ZHP z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Renibus”.

Harcerki, które przyjechały do szkoły, 16 marca, podjęły się przeprowadzenia warsztatów ”Ratujemy i uczymy ratować" dla uczniów klas trzecich. Zdobytą wiedzę dzieci mogły przećwiczyć w praktyce. Uczestnicy zajęć m.in. układali poszkodowanego w pozycję bezpieczną i wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.

Były to pierwsze tego typu warsztaty organizowane w naszej szkole. Zainteresowanie ze strony uczniów i nauczycieli było bardzo duże. Harcerki trudne tematy z udzielania pierwszej pomocy przedstawiły w sposób ciekawy i łatwy do zapamiętania. W czasie krótkiej przerwy ratowniczki zachęciły uczestników do czynnego udziału w pląsach harcerskich. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały certyfikaty.

ratujemy (10)

ratujemy (1)

ratujemy (2)

ratujemy (3)

ratujemy (4)

ratujemy (5)

ratujemy (6)

ratujemy (7)

ratujemy (8)

ratujemy (9)

ratujemy (11)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007