Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Ostatni taki „Dzień Projektów”…

03.04.201821:41

Michał

projekty (5)Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyła się wyjątkowa uroczystość. I to wcale niezwiązana ze świętowaniem nadejścia nowej pory roku. 21 marca po raz ostatni odbyła się tu publiczna prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w klasach II gimnazjum. Rok szkolny 2017/2018 jest ostatnim, w którym są jeszcze te klasy gimnazjalne.

Wspomniana prezentacja stanowiła zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy pięciu grup uczniów. Była też jednocześnie ważnym testem dla młodzieży, która musiała radzić sobie ze stresem w czasie wystąpień publicznych. Tym bardziej że świadkami tych prezentacji była m.in. dyrekcja SP,a także członkowie Rady Pedagogicznej, rodzice uczniów klas II oraz koleżanki i koledzy z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie, którzy przybliżyli nam sylwetkę wybitnej Polki – Marii Skłodowskiej-Curie. Widzowie byli zachwyceni tym występem, w szczególności świetnym połączeniem zdjęć archiwalnych i zdjęć uczniów, którzy wcielili się w rolę Marii i jej męża. Grupa ta dostarczyła nam wiele ciekawostek o tej postaci, jej osiągnięciach i ich roli w nauce. Opiekunem projektu była pani Edyta Ujazdowska.

projekty (1)

projekty (2)

Zespół pana Wojciecha Jaworskiego zajął się twórczością malarską Jana Matejki. Interpretację prezentowanego obrazu przedstawiał uczeń przebrany za jedną z namalowanych postaci. Każdą poprzedzała zagadka – na podstawie pozy z obrazu widzowie odgadywali jego tytuł. Można było podziwiać nie tylko znane obrazy, lecz także mało znane, takie jak „Hołd ruski”. Nie zabrakło także samego Jana Matejki, który przedstawił swój życiorys.

projekty (3)

projekty (5)

 Kolejna grupa projektowa zaprosiła widownię do obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej igrzyskom paraolimpijskim. Pod kierunkiem pani Ewy Rudzińskiej uczniowie zdobywali wiedzę o historii paraolimpiady, polskich sportowcach w nich uczestniczących i ich osiągnięciach. Niezapomniane wrażenia wywołał filmik z rozgrywek w koszykówkę drużyny Black Dragons, w której grają dwaj nasi byli uczniowie poruszający się na wózkach inwalidzkich. Oprócz prezentacji uczniowie wykonali także gazetkę o dziesięciu najwybitniejszych paraolimpijczykach i album przekazany do biblioteki szkolnej.

projekty (6)

 Wyprawa do Centrum Pieniądza w NBP w Warszawie, udział w warsztatach „Był sobie pieniądz”, wywiad z prezes banku Limes w Chorzelach Aleksandrą Wiśnicką , wystawa banknotów i monet obowiązujących przed denominacją w 1995 roku, prezentacja i krótki konkurs podsumowujący – to tylko niektóre z działań podjętych przez kilkoro uczniów wraz z panią Aliną Kobylińską. Poszukiwali oni odpowiedzi na pytanie: „Czy matematyka jest potrzebna w banku?” .

 Nauczyciel informatyki pani Iwona Czajkowska wraz ze swoją grupą zajmowała się zagadnieniem „Jak komputery zmieniają życie człowieka ”. W formie prezentacji i krótkich filmów chłopcy (sami w grupie) zaprezentowali kilka najnowszych osiągnięć komputerowych, takich jak m.in. egzoszkielet, inteligentny plecak, nawigacyjne obuwie, sensory na zęby czy słuchawki tłumaczące języki na żywo. Oczywiście wszystkie wynalazki są tworzone po to, aby ułatwiać nam życie. Wystąpienie tej grupy zakończyło się konkursem dla widowni.

Były także muzyczne przerywniki w wykonaniu naszych wokalistów i orkiestry oraz podziękowania. Na zakończenie Dnia Projektów rodzice zaprosili uczniów klas drugich na przygotowany poczęstunek. Nad całością czuwały wychowawczynie: K. Lubańska i A. Urbańska.

projekty (7)

projekty (8)

projekty (9)

projekty (10)

− Projekty mają wiele zalet. To inny, ciekawy sposób przyswajania wiedzy. Uczniowie zazwyczaj prowadzą działania o charakterze badawczym, twórczym czy dokumentalnym. Projekty wyzwalają aktywność i kreatywność młodzieży, inspirują do różnych działań, doskonalą współpracę w grupie. To także ćwiczenie wystąpień, opanowania tremy – tak uważa wychowawczyni klasy II b A. Urbańska.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007