Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

,,Dbam o swoje bezpieczeństwo”

09.04.201822:39

Michał

policjant (6)W Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce we środę 28 marca.

Tego dnia do szkoły zawitał przedstawiciel Komisariatu Policji w Przasnyszu, sierżant sztabowy Przemysław Matusiak. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (0 – III) oraz starszych (IV – VII).

Najmłodsi mieli okazję posłuchać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz o bezpieczeństwu na placu zabaw i boisku szkolnym. Istotnym tematem był ten nawiązujący do zachowania ostrożności wobec obcych zwierząt.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów starszych. Tematem dyskusji były obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią, zachowanie ostrożności wobec obcych zwierząt, jak również ważny temat związany z profilaktyką dotyczącą narkotyków i dopalaczy.

W trakcie obu spotkań funkcjonariusz uwrażliwiał uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego postępowania wobec powyższych zachowań.

To pouczające i ciekawe spotkanie podsumowano oklaskami i wspólnym, pamiątkowym zdjęciem z funkcjonariuszem policji.

policjant (1)

policjant (2)

policjant (3)

policjant (4)

policjant (5)

policjant (6)

policjant (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007