Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dzień Ziemi? Najlepiej w terenie!

03.05.201813:35

Michał

ziemia (8)W ostatnim tygodniu przed majówką uczniowie i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach wzięli udział w wycieczce do Leśniczówki w Ulatowie-Uścianku, której gospodarzem jest Leśniczy Bogdan Bartoszewski. Właśnie w takich sposób społeczność szkolna chciała uczcić Dzień Ziemi obchodzony zwykle pod koniec kwietnia.  

Gospodarz leśniczówki przywitał uczniów krótką pogadanką o konieczności troski o czystość lasu. Chwilę potem wszyscy zostali podzieleni na pięć grup, a każda z nich otrzymała szereg przyrodniczych zadań do wykonania. Był też wybrany bezstronny obserwator oraz Patrol Leśny, który miał ważne zadanie, aby dbać o porządek i zbierać śmieci pozostawione w lesie.

Członkowie każdej grupy ruszyli na leśną wędrówkę urokliwymi ścieżkami leśnictwa. Po drodze można było zobaczyć m.in. wielogatunkowe lasy, sztuczne zbiorniki wodne dla straży pożarnej czy wodopoje dla zwierząt leśnych. Dzieciaki co i rusz dostrzegały ciekawe okazy fauny i floty lub ślady bytności zwierząt. Uczniowie, z pomocą nauczycieli i pana leśniczego, przypomnieli sobie także budowę warstwową lasu, rośliny i zwierzęta żyjące w lesie, poznali nowe gatunki roślin, w tym także gatunki objęte ochroną gatunkową i prawną.

Po powrocie z leśnej wyprawy wszyscy  zabrali się do pieczenia kiełbasek na przygotowanym już ognisku. Zarówno młodsi, jak i starsi zdążyli już zgłodnieć, więc taki posiłek bardzo im smakował.

Po zakończonej uczcie i krótkim odpoczynku każdy z zespołów zaprezentował swoje zbiory. Na zakończenie uczestnicy wyprawy mogli jeszcze spróbować swoich sił w konkursach oraz quizach dla młodszych i starszych.

Można więc powiedzieć, że udało się skorzystać ze wszystkich uroków wyprawy przyrodniczej, bez niszczenia jej dziedzictwa. Jak na ekouczniów przystało!

ziemia (1)

ziemia (2)

ziemia (3)

ziemia (4)

ziemia (5)

ziemia (6)

ziemia (7)

ziemia (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007