Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

(Przed)ostatni taki egzamin…

03.05.201814:20

Michał

egzamin (6)W Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej jeszcze nieco ponad rok uczyć się będą gimnazjaliści z wygaszanej powoli szkoły gimnazjalnej, działającej tu niegdyś w ramach zespołu szkół. Pod koniec kwietnia trzecioklasiści przystąpili do swojego ostatniego ważnego sprawdzianu na tym etapie nauczania. A zarazem – przedostatniego w historii szkoły. Za rok podobne egzaminy odbędą się po raz ostatni.

W tym roku do egzaminu przystąpiło 34 uczniów klas trzecich. Najpierw 18 kwietnia gimnazjaliści zmierzyli się z częścią humanistyczną i rozwiązywali test z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Charakterystyka wybranego bohatera literackiego, dopasowanie tekstów źródłowych do konkretnego okresu historycznego, ale także pytania o wydarzenia poprzedzające zamach w Sarajewie lub o neologizmy we współczesnych czasach – między innymi z takimi zadaniami musieli zmierzyć się uczniowie pierwszego dnia zmagań egzaminacyjnych.

Drugi dzień upłynął pod znakiem nauk przyrodniczych i matematyki. Na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie najpierw rozwiązywali blok zadań z nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii. Były między innymi pytania o roślinę rdestnicę czy środowisko przyrodnicze Japonii. Do tego wzory i pierwiastki. Następnie – po przerwie – rozwiązywali zadania z matematyki. Były funkcje, geometria i obliczanie mediany. Natomiast w trzecim dniu uczniowie sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Co sprawiło uczniom największą trudność? Na to pytanie otrzymamy odpowiedź w czerwcu, bo w tej chwili każdy uczeń ma inne odczucia. Z pewnością niektórzy gimnazjaliści skaczą teraz z radości, że egzamin był dla nich prosty. Część pewnie obawia się o swoje wyniki. Z pewnością jednak wszyscy cieszą się, że egzamin gimnazjalny jest już za nimi.

 Nad przebiegiem egzaminu czuwały szkolne komisje. A w przerwie między egzaminami rodzice zapewnili swoim pociechom posiłek, który wzmacniał uczniów i pomagał pokonać stres.

egzamin (3)

egzamin (1)

egzamin (2)

egzamin (4)

egzamin (5)

egzamin (6)

egzamin (7)

egzamin (8)

egzamin (9)

egzamin (10)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007