Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Chcemy żyć smacznie i zdrowo!

06.05.201817:20

Michał

konkurs winiary (1)W tym roku Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej wzięła udział w programie edukacyjnym marki Winiary: „Żyj smacznie i zdrowo”. Jego patronami honorowymi są: MEN, Rzecznik Praw Dziecka, SGGW, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Instytut Żywności i Żywienia a ambasadorem SHEO – pełen pozytywnej energii 21-latek, który od kilku lat z powodzeniem prowadzi kanał rozrywkowy na YouTube i ma grono oddanych fanów.

Na terenie gminy reprezentantami w programie byli uczniowie klasy II b gimnazjum wraz z wychowawcą, a zarazem szkolnym koordynatorem programu  Agnieszką Urbańską.

Głównymi celami programu jest m.in. wykształcenie u młodzieży i dzieci nawyku prawidłowego i zdrowego odżywiania, zachęcanie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania, a także motywowanie do codziennej aktywności fizycznej

Uczniowie ze szkoły w Krzynowłodze Małej najpierw zrealizowali trzy lekcje prozdrowotne zatytułowane odpowiednio: „Dobra energia”, „Przekąski z głową” oraz „Jak przyswoić sobie dobre nawyki żywieniowe na podstawie gry karcianej YEDZO GO”.

Następnie została przeprowadzona ankieta żywieniowa, z której wnioski mieli wyprowadzić sami uczniowie. Dzieci wzięły także udział w konkursie „Przekąski z głową” polegającym na zaprojektowaniu karty dania na imprezę. Stąd także na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ścienna na temat właściwego odżywiania.

Z kolei na spotkaniu z rodzicami wychowawca omówił wyniki ankiety żywieniowej w porównaniu do wyników w Polsce, przeprowadził dyskusję na temat konsekwencji nieprawidłowego żywienia, roli aktywności fizycznej i że zdrowo – nie znaczy drogo.

Realizacja programu miała również swój praktyczny wymiar. Uczniowie np. samodzielnie przygotowali zdrowe owocowo-warzywne koktajle, które degustowali wspólnie na zajęciach oraz poczęstowali nimi rodziców na spotkaniu z wychowawcą. Przez to działanie uświadomili sobie, że nawet nielubiane przez niektórych warzywa (np. szpinak czy jarmuż) świetnie smakują z owocami. Przekonali się, że przygotowanie zdrowych dań nie musi być drogie i czasochłonne, a może być także świetną zabawą. I jak smakuje w towarzystwie kolegów i koleżanek...

Aby podkreślić rolę aktywności fizycznej, zorganizowano ponadto wyjazd klasowy po lekcjach na basen.

Dzięki uczestnictwu w tym programie edukacyjnym uczniowie z pewnością zapamiętają główne zasady racjonalnego odżywiania i będą starali się stosować je każdego dnia. Mamy nadzieję, że będą także przypominać o nich swoim najbliższym. I oczywiście nie zapomną o aktywności fizycznej!

konkurs winiary (1)

konkurs winiary (2)

konkurs winiary (3)

konkurs winiary (4)

konkurs winiary (5)

konkurs winiary (6)

konkurs winiary (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007