Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dzień Ziemi w Romanach-Seborach

08.05.201822:27

Michał

ziemia (5)Na przełomie kwietnia i maja w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, które w tym roku składały się z dwóch części: wyprawy na łono przyrody, a także szkolnych konkursów przyrodniczych.

Najpierw 23 kwietnia uczniowie klas IV-VII udali się w raz z wychowawcami do Leśnictwa Krzynowłoga Mała. Tutaj, pod przewodnictwem leśniczego Witolda Pieniążka, dziewczęta i chłopcy odbyli wyprawę do lasu, podczas której dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy związanych z tym ważnym składnikiem przyrody. Mieli m.in. okazję przypomnieć sobie warstwy lasu czy poznać charakterystyczne dla naszego regionu gatunki drzew i krzewów, Uczniowie przekonali się też, że pożar to największy wróg lasu.

Leśniczy w niezwykle interesujący sposób opowiedział o symbiozie drzew i grzybów, zaznaczając, że wszystko w lesie żyje w konkretnym celu. Uczniowie zobaczyli m.in. budkę dla nietoperzy. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Druga część obchodów Dnia Ziemi związana była z konkursami, do których przygotowywali się zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie szkoły. Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi było: „Ratujemy nasz dom przed odpadami – zbieraj, segreguj, odzyskuj”. W związku z tym w szkole zorganizowano dwa konkursy:

  • indywidualny, dla uczniów klas I-III pt. „Coś z niczego”, w którym należało wykonać ciekawy przedmiot, maskotkę, itp. z surowców nadających się do segregacji;
  • międzyklasowy, dla uczniów klas IV-VII, na plakat promujący obchody Dnia Ziemi 2018.

Rozstrzygnięcie obydwu konkursów nastąpiło 7 maja. Tego dnia ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowali nauczyciele Edyta Ujazdowska i Rafał Czaplicki.

ziemia (1)

ziemia (2)

ziemia (3)

ziemia (4)

ziemia (5)

ziemia (6)

ziemia (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007