Przejdź do treści

Złoty jubileusz w Krzynowłodze Małej

Czar wspomnień, łzy wzruszenia, radość z przeżywanych wspólnych chwil – zapewne to musieli odczuwać jubilaci z całej gminy Krzynowłoga Mała, którzy w sobotę, 13 października, stawili się na swoje Złote Gody. W tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego mogły świętować aż 22 pary.

Uroczystość Złotych Godów nie mogła rozpocząć się inaczej, jak tylko mszą świętą w ich intencji. Odprawił ją proboszcz parafii z Krzynowłogi ks. Jacek Wichorowski. Po homilii małżonkowie obecni w kościele mogli m.in. odnowić przyrzeczenia małżeńskie, złożone swoim współmałżonkom co najmniej pięćdziesiąt lat temu. Była to wzruszająca chwila, która mogła poruszyć nawet oporne serca.

Bezpośrednio po eucharystii wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej, by tu świętować dalszą część Złotych Godów. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, którą przygotowali pracownicy szkoły, wespół z rodzicami dzieci tu uczęszczających. Wielką okrasą akademii był popis muzyczny krzynowłoskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która specjalnie na ten dzień przygotowała kilka nowych aranżacji. Nic też dziwnego, że ich występ wzbudził powszechny zachwyt.

Po części artystycznej przyszedł czas na dekorację małżonków z (co najmniej) 50-letnim stażem. Specjalne medale, przyznane jubilatom przez Prezydenta RP, wręczali wójt Jerzy Humięcki wraz z przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Stryjewskim. Małżonkowie obecni na sali otrzymali także wielki kosz upominkowy przygotowany przez samorządowców pełniących funkcję gospodarzy sobotniego wydarzenia.

Zwieńczeniem całej uroczystości był ogromny tort dedykowany wszystkim jubilatom, którzy mogli świętować 50-lecie swojego małżeństwa. Do życzeń wspólnego przeżywania kolejnych takich rocznic przyłączyli się włodarze i wszyscy pracownicy Urzędu Gminy, a także szkoły, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem całej uroczystości.