Przejdź do treści
  • bip

Oszczędny spektakl w Ulatowie-Adamach

W ostatnich dniach marca uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach pod pieczą opiekun SKO Pani Agnieszki Tańskiej wystawili dla koleżanek i kolegów z ław szkolnych przedstawienie teatralne pt. ,,SKO – to jest to!”.

Jak się okazuje i od zwierząt człowiek może się wiele nauczyć. Oszczędzanie to inaczej robienie zapasów, składanie, gromadzenie na przyszłość. Oszczędność i zbieractwo to cecha nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Dlatego właśnie młodzi aktorzy przenieśli widzów do lasu i wcielili się w role zwierząt m.in.: rozrzutnego wróbelka, oszczędnej jaskółki oraz gospodarnej sikorki.

Oczywiście nie zabrakło też mądrej wiewiórki, która dała Jasiowi wiele wskazówek, jak oszczędzać, i udowodniła widzom, że na oszczędzaniu nigdy się nie traci:
„Bo w życiu raz dobrze, a raz źle się wiedzie
I kto nie oszczędza nieraz będzie w biedzie”.

Wiewiórka zachęciła również uczniów do systematycznego oszczędzania pieniędzy ,,w skrytce, co się SKO Limes Bank nazywa” – wszak w oszczędzaniu to właśnie systematyczność jest najważniejsza.

Na zakończenie koniec wystąpienia dzieci zaśpiewały razem wesołą piosenkę pt: ,,SKO – to jest to!” mówiącą o spełnianiu marzeń właśnie poprzez samodzielne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności.