Przejdź do treści

Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej

W ostatnich dniach marca w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyły się powiatowe eliminacje XLII Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tych zmaganiach błysnęła Oliwia Morawska ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, która wygrała swoją kategorię wiekową i będzie reprezentować powiat przasnyski na szczeblu wojewódzkim.

O awans do eliminacji wojewódzkich walczyło 21 uczniów w trzech kategoriach wiekowych z gmin: Chorzele, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Przasnysz. Naszą gminę reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej: w I grupie wiekowej – Oliwia Krupa (kl.V) i Sandra Zembrzuska (kl.V); w drugiej grupie wiekowej: Oliwia Morawska (kl. III gimn.), Karolina Dziobek (kl. III gimn.) i Zuzanna Chmielińska (kl.VII).

Każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą z zakresu pożarnictwa, odpowiadając pisemnie na 30 pytań testowych. Najlepsi awansowali do etapu ustnego. Trzy uczennice z SP Krzynowłoga Mała udowodniły, że mają ogromną wiedzę w tym zakresie i zakwalifikowały się do finałowej rozgrywki. Po ustnych zmaganiach ostatecznie zajęły trzy miejsca na podium. Sandra Zembrzuska zdobyła III miejsce w I kategorii wiekowej, Zuzanna Chmielińska III miejsce w II kategorii wiekowej. Najlepiej jednak poszło Oliwii Morawskiej, która, zdobyła 15 punktów na 15 możliwych. Tym samym wygrała w starszej kategorii wiekowej i będzie reprezentować powiat przasnyski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec kwietnia.

Gratulujemy wysokich wyników naszym uczennicom i cieszymy się z ich sukcesów.