Przejdź do treści

Plastyczne zmagania w Ulatowie-Adamach

Wraz z wiosną przybyło obowiązków uczniom ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Są to jednak obowiązki raczej przyjemne – zwłaszcza dla tych, którzy lubią rysować. W ostatnich dniach sporo działo się tu placówce, jeśli chodzi o aktywność rysowniczą.

Najpierw uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie konkursu plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To już IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Przebiega on pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów niemal ze wszystkich klas. Po przygotowaniu prac cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia wystawy gotowych rysunków i wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie wiejskim. Ciekawe spostrzeżenia miały nawet maluchy z oddziału przedszkolnego.

Uczestnikami konkursu byli:
uczniowie klas 0–3: Amelia Duda, Antoni Popiołek, Michał Osiewicz, Oliwia Sławska, Wiktoria Radomska, Szymon Czaplicki, Patryk Bagiński i Mateusz Morawski.

uczniowie klas 4–6: Julia Płoska, Piotr Płoski, Filip Smoliński, Paulina Bruździak, Klaudia Płoska i Julia Morawska.

Z kolei we wtorek, 16 kwietnia, odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przez panie nauczycielki: Barbarę Piotrowską i Agnieszkę Tańską. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie najmłodszych klas.

Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Dzieciaki własnoręcznie tworzyły piękne ozdoby wielkanocne. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo.